Nasze przedszkole istnieje od stycznia 1982 roku.

W 2002 roku uroczyście obchodziliśmy XX – lecie placówki. Pięć lat później odbyło się XXV – lecie połączone z nadaniem imienia „ Pędzelek”. Nazwa została wyłoniona podczas konkursu, w którym brali udział zarówno rodzice jak i personel.

Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu Pomorzany przy ulicy Dunikowskiego 44 w Szczecinie, w wolno- stojącym, parterowym budynku.

Przynależący do niego ogród, pełen zieleni – zagospodarowany jest w sprzęt do zabaw i ćwiczeń ruchowych, oraz kilka piaskownic. Teren przedszkola oddalony jest od głównych ciągów komunikacyjnych, położony w sąsiedztwie bloków mieszkalnych.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17.00

Przyjmujemy dzieci od 3 do 6 roku życia

W budynku znajduje się pięć sal dydaktycznych , dostosowanych do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Posiadamy długi hol, w którym rodzice w oczekiwaniu na dziecko, mogą poczytać gazetki tematyczne, oraz ciekawostki psychologiczne.

Dysponujemy przestronną salą gimnastyczną, w której dzieci mogą się bawić , huśtać , skorzystać ze zjeżdżalni, oraz ze sprzętu sportowego.

W naszej kuchni gotujemy zdrowo a podawane dzieciom posiłki są odpowiednio zbilansowane do ich potrzeb i wieku.

Do tradycji należy wieloletnia organizacja Międzyprzedszkolego konkursu „Dary jesieni”, oraz innych wewnątrz przedszkolnych, takich jak m in. „Symbole narodowe”, „Międzynarodowy dzień pluszowego misia”, „Konkurs na najpiękniejszą dynię”, „ Dzień postaci z bajek”, „Konkurs piosenki bożonarodzeniowej”, oraz inne.

Uczestniczymy również w licznych  w konkursach , festiwalach , oraz programach  o zasięgu miejskim i ogólnopolskim m in. :

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLI ŚWIĘTO KONWALII
  • SPARTAKIADA SPORTOWA
  • SPARTAKIADA MATEMATYCZNA
  • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
  • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE LITERATURY
  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
  • MAMO TATO WOLĄ WODĘ

Organizujemy imprezy okolicznościowe takie jak :  „ Pasowanie na przedszkolaka ”, „Jasełka”, Dzień babci i dziadka”, kiermasze bożonarodzeniowe, oraz wielkanocne, festyn rodzinny „ Mama, tata i ja”.

W naszym przedszkolu odbywają się wycieczki w obrębie miasta a także każdego roku całodzienna wycieczka poza nasze miasto z okazji Dnia Dziecka.

Nasze dzieci uwrażliwiane są i uświadamiane o konieczności niesienie pomocy potrzebującym, dlatego bierzemy udział w akcjach charytatywnych takich jak: „ Moto-Mikołaj – Przyjaciel Dzieci” – zbiórka słodyczy i innych potrzebnych rzeczy dla dzieci z Domów Dziecka,  „Góra grosza” , „Zbieramy  nakrętki ”, zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska , oraz zbiórka wszelkich środków potrzebnych do funkcjonowania zaprzyjaźnionego Hospicjum.

Jako placówka oświatowa współpracujemy z organizacjami pożytku publicznego : Straż Pożarna , Policja , Straż Miejska , Pogotowie Ratunkowe , Straż Graniczna, WOPR , Nadleśnictwem ….

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną Nr 1 – al. Papieża Jana Pawła II 2, 70-413 Szczecin.  Telefon – 91 433 90 40  www.ppp1.szczecin.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!